VZN o odpadoch

Mestské zastupiteľstvo v Krupine na základe ustanovenia § 4 ods. 3 písm. f), g) a m) zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších zmien a doplnkov v spojitosti s § 6 ods. 1 cit. zákona a § 39 ods. 4 zákona č. 223/2001 Z.z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov vydáva

Všeobecne záväzné nariadenie mesta Krupina

č. 17/2004

o odpadoch

I. ČASŤ
ÚVODNÉ USTANOVENIA

§ 1
Účel úpravy


( 1 ) Správne nakladanie s odpadmi je v záujme zaistenia ochrany životného prostredia, ochrany verejného poriadku, bezpečnosti a zdravia občanov.

( 2 ) Toto VZN sa vydáva s cieľom určiť vhodný systém zberu odpadov na území intavilánu a extravilánu mesta a jeho zavedením zabezpečiť zber a prepravu komunálnych odpadov vznikajúcich na jeho území za účelom

a) ich zhodnotenia alebo zneškodnenia v súlade s týmto zákonom vrátane zabezpečenia zberných nádob zodpovedajúcich systému zberu komunálnych odpadov v meste a zabezpečenia priestoru , kde môžu občania odovzdávať oddelené zložky komunálnych odpadov v rámci separovaného zberu.

b) zabezpečiť podľa potreby, najmenej dvakrát do roka, zber a prepravu objemových odpadov, za účelom ich zhodnotenia alebo zneškodnenia, oddelene vytriedených odpadov z domácností s obsahom škodlivín a drobných stavebných odpadov,

c) ustanoviť podrobnosti o nakladaní s KO a s drobnými stavebnými odpadmi ( § 39 ods.4 zákona o odpadoch ), najmä o spôsobe zberu a prepravy komunálnych odpadov, o spôsobe separovaného zberu jednotlivých zložiek komunálnych odpadov, ako aj miesta určené na ukladanie týchto odpadov a na zneškodňovanie odpadov.

§ 2
Vymedzenie základných pojmov


( 1 ) Podľa zákona o odpadoch :

a) Komunálne odpady (ďalej len KO) sú odpady z domácností vznikajúce na území mesta pri činnosti fyzických osôb a odpady podobných vlastností a zloženia, ktorých pôvodcom je právnická osoba alebo fyzická osoba-podnikateľ, okrem odpadov vznikajúcich pri bezprostrednom výkone činností tvoriacich predmet podnikania alebo činnosti právnickej osoby alebo fyzickej osoby - podnikateľa; za odpady z domácností sa považujú aj odpady z nehnuteľností slúžiacich fyzickým osobám na ich individuálnu rekreáciu, napríklad zo záhrad, chát, chalúp , alebo na parkovanie alebo uskladnenie vozidla používaného pre potreby domácnosti, najmä z garáží, garážových stojísk a parkovacích stojísk. Komunálnymi odpadmi sú aj všetky odpady vznikajúce v obci pri čistení verejných komunikácií a priestranstiev, ktoré sú majetkom obce alebo v správe obce, a taktiež pri údržbe verejnej zelene vrátane parkov a cintorínov a ďalšej zelene na pozemkoch právnických osôb, fyzických osôb a občianskych zdužení.

b) Drobné stavebné odpady (ďalej len DSO) sú odpady z bežných udržiavacích prác zabezpečovaných fyzickou osobou v rozsahu do jedného m3 ročne od jednej fyzickej osoby, pri ktorých postačuje ohlásenie stavebnému úradu alebo na ktoré sa nevyžaduje stavebné povolenie ani ohlásenie.

c) Zložka komunálnych odpadov je ich časť, ktorú je možné mechanicky oddeliť a zaradiť ako samostatný druh odpadu

d) Pôvodca odpadu je každý, koho činnosťou odpad vzniká alebo ten, kto vykonáva úpravu, zmiešavanie alebo iné úkony, ak ich výsledkom je zmena povahy alebo zloženia týchto odpadov.

e) Držiteľ odpadu je pôvodca odpadu alebo fyzická alebo právnická osoba, u ktorej sa odpad nachádza.

f) Separovaný zber je zber oddelených zložiek komunálnych odpadov.

g) Objemný odpad- je odpad , ktorý svojím objemom sa nezmestí do bežnej používanej zbernej nádoby na komunálny odpad

h) Nebezpečné odpady sú také odpady, ktoré majú inú nebezpečnú vlastnosť alebo viac nebezpečných vlastností uvedených v prílohe č. 4. zákona o odpadoch.

( 2 ) Podľa zákona o miestnych poplatkoch je platiteľom poplatku:

a) fyzická osoba, ktorá má v obci trvalý pobyt alebo prechodný pobyt alebo ktorá je na území obce oprávnená užívať alebo užíva byt, nebytový priestor, pozemnú stavbu alebo jej časť, alebo objekt, ktorý nie je stavbou, alebo záhradu, vinicu, ovocný sad, trvalý trávny porast na iný účel ako na podnikanie, pozemok v zastavanom území obce okrem lesného pozemku a pozemku, ktorý je evidovaný v katastri nehnuteľností ako vodná plocha (ďalej len „nehnuteľnosť„)

b) právnická osoba, ktorá je oprávnená užívať alebo užíva nehnuteľnosť nachádzajúcu sa na území obce na iný účel ako na podnikanie

c) podnikateľ, ktorý je oprávnený užívať alebo užíva nehnuteľnosť nachádzajúcu sa v obci na účel podnikania

( 3 ) Podľa stavebného zákona č. 50/1976 Zb.

a) Rodinný dom je budova určená predovšetkým na rodinné bývanie so samostatným vstupom z verejnej komunikácie, ktorá má najviac tri byty, dve nadzemné podlažia a podkrovie ( § 43b ods.3 staveb. zákona ) .

b) Bytový dom je budova určená na bývanie pozostávajúca zo 4 a viacerých bytov so spoločným hlavným vstupom z verejnej komunikácie ( § 43b ods. 2 stavebného zákona )

( 4 ) Pojmy zavedené týmto VZN :

Užívateľmi zberných nádob sú :
  • platitelia poplatkov ( vrátane osôb, za ktoré poplatky platia ), ktorí vlastnia zberné nádoby, alebo im boli zberné nádoby zverené do užívania
  • každý, v prípade zberných nádob určených na donáškový zber ( sklo, objemný odpad, atď. ... )
  • pracovníci organizácie poverenej zberom , alebo pracovníci obce oprávnení so zbernými nádobami nakladať v súlade s týmto VZN

  • Vyhradené miesto – je spevnená plocha , ohradená , prístupná užívateľovi domovej nehnuteľnosti a vozidlám zabezpečujúcim vývoz

    Náhradné miesto - je upravená plocha na dočasné umiestnenie zberných nádob , prístupná užívateľovi domovej nehnuteľnosti a vozidlám zabezpečujúcim vývoz

    § 3
    Všeobecné pravidlá nakladania s odpadmi


    ( 1 ) Systém zberu odpadov v rozsahu ustanovenom týmto VZN sa vyhlasuje za záväzný mestský systém na celom katastrálnom území mesta Krupina.

    ( 2 ) Iné nakladanie s KO a DSO ( najmä premiestňovanie nádob z určených stanovíšť, ich používanie a iné účely , poškodzovanie, svojvoľné vytváranie skládok, vyberanie, alebo odnášanie zložiek odpadu zo zberných nádob ... ) sa prísne zakazuje. Zákaz sa nevzťahuje na :
  • organizované akcie triedeného zberu ( zber papiera na školách a pod. ) poriadané po dohode s organizáciou poverenou zberom
  • zhodnocovanie vytriedených zložiek KO fyzickými osobami a právnickými osobami napr. odovzdávaním do zberní, ak tieto zložky nepochádzajú zo zberných nádob, ktoré sú súčasťou systému zberu KO

  • ( 3 ) Mesto je na základe žiadosti povinné zaviesť množstvový zber , u takej právnickej osoby alebo podnikateľa , ktorý preukáže , že:

    a) Množstvo ním vyprodukovaných komunálnych odpadov a drobných stavebných odpadov je presne merateľné. ( Preratúva sa objem zbernej nádoby a počet vývozov)

    b) Komunálne odpady a drobné stavebné odpady sú až do ich odvozu vhodne zabezpečené pred stratou, odcudzením alebo iným nežiadúcim únikom.

    II.ČASŤ
    SYSTÉM ZBERU KOMUNÁLNEHO ODPADU A JEHO ZLOŽIEK

    § 4
    Komunálny odpad a jeho zložky


    VZN upravuje podrobnosti nakladania s nasledovnými zložkami KO :

    a) Druhy KO, z podskupiny separovane zbierané frakcie KO :

    1. 20 01 01 papier a lepenka

    2. 20 01 02 sklo

    3. 20 01 10 šatstvo

    4. 20 01 11 textílie

    5. 20 01 39 plasty

    6. 20 01 40 kovy

    7. Ostatné zložky KO, ktoré sú nebezpečnými odpadmi v zmysle zákona o odpadoch


    b) Druhy KO, z podskupiny odpad zo záhrad a parkov :

    1. 20 02 01 biologicky rozložiteľný odpad

    2. 20 02 02 zemina a kamenivo

    3. 20 02 03 iné biologicky rozložiteľné odpady


    c) Iné KO :

    1. 20 03 01 zmesový KO

    2. 20 03 04 kal zo septikov

    3. 20 03 07 objemný odpad

    § 5
    Zber, preprava a zneškodňovanie KO a jeho zložiek


    ( 1 ) Držitelia KO sú povinní do určených zberných nádob ( vriec) zbierať oddelene odpad vytriedený na jednotlivé zložky podľa § 4 tohoto VZN.

    ( 2 ) Zberné nádoby sú vo vlastníctve platiteľa poplatku, prípadne mesta, alebo fyzickej alebo právnickej osoby, ktorá má s mestom uzatvorenú zmluvu na zber alebo prepravu KO, alebo jeho zložiek.

    ( 3 ) Všetci pôvodcovia sú povinní sa stať účastníkmi mestského systému zberu KO.

    ( 4 ) Noví platitelia poplatku sú povinní prihlásiť sa na MsÚ najneskôr do jedného mesiaca odo dňa, keď sa stávajú platiteľmi poplatku .

    ( 5 ) V zastavanom území sa určuje :

    a) povinná štruktúra zberných nádob pre platiteľov z rodinného domu je sivá nádoba 110 l nazber zmesového komunálneho odpadu a ostatných zložiek KO v kategórii „ O „ pre ktoré ešte nie sú vytvorené podmienky na separovanie .

    b) pre platiteľov poplatku z bytového domu sa určuje povinne na každých 15 bytov sivá 1100 l nádoba na zber zmesového komunálneho odpadu a ostatných zložiek KO v kategórii „ O „ .

    c ) Pre separovaný zber zložiek KO sú určené vrecia, nádoby, prípadne veľkoobjemové kontajnery označené symbolmi „ plasty „ - ( modrá) , „ sklo „ - ( zelená ) , „ textil „ - ( oranžová) , „nebezpečný odpad“- (čierna) .

    Pôvodcovia a držitelia tejto zložky KOho zbierajú donáškovým spôsobom . Miesto a čas zberu jednotlivých vyseparovaných zložiek odpadu bude mesto pravidelne zverejňovať . (Plasty spravidla prvý piatok v mesiaci ).

    Zavedenie separácie iných zložiek KO bude riešené aktualizáciou toho VZN.

    ( 6 ) Každý pôvodca je povinný zabezpečiť si ( zakúpiť ) klasickú sivú nádobu na zmesový komunálny odpad, prípadne zabezpečiť spolu s iným pôvodcom dostatočný počet zberných nádob.

    § 5a


    Povinnosti organizácie poverenej na nakladanie s KO :

    a) v zmysle zákona č. 223/2001 Z.z. o odpadoch uzavrieť s mestom Krupina zmluvu na nakladanie s odpadmi na dobu určitú , max. 3 roky

    b) nakladať s odpadmi v zmysle zákona o odpadoch rozhodnutí štátnej správy , mesta a zmluvy uzatvorenej s mestom Krupina

    c) zabezpečiť vývoz zberných nádob podľa potreby , doba medzi jednotlivými vývozmi nesmie byť dlhšia ako:
  • pri 110 l nádobách - 14 dní
  • pri 1 100 l nádobách - 14 dní
  • pri objemnom odpade - 200 dní , min. 2x ročne
  • pri nebezpečnom odpade – 200 dní , min. však 2x ročne. Toto ustanovenie sa nevzťahuje na množstevný zber
  • zabezpečiť v efektívnom rozsahu separovaný zber zložiek KO min. v rozsahu podľa § 4
  • udržiavať čistotu zberných miest , najmä v prípadoch, že došlo k preplneniu zberných nádob, zabezpečiť aj vyčistenie okolia zberného miesta
  • v opodstatnených prípadoch podľa § 3, ods. 3 zabezpečiť u pôvodcu odpadu množstvový zber
  • viesť evidenciu o množstve jednotlivých zložiek KO


  • § 6
    Kal zo septikov a žúmp


    ( 1 ) Ustanovenie pre zber a zneškodňovanie kalov zo septikov sú záväzné pre celý kataster mesta.

    ( 2 ) Majitelia septikov a žúmp, resp. iní ich užívatelia ako nájomcovia, správcovia a pod., sú povinní zabezpečiť na vlastné náklady zneškodňovanie kalov v súlade so všeobecne záväznými predpismi.

    ( 3 ) Miesto zneškodňovania odpadov sa určuje : ČOV HYDROVIT 500 v meste Krupina, prípadne iná ČOV v dostupnej vzdialenosti ( Dudince, Zvolen ).

    ( 4 ) Preprava kalov :

    a) Vykonávať zber, prepravu a zneškodňovanie kalov zo septikov a žúmp môže na území mesta len organizácia poverená zberom, ktorá má uzatvorenú zmluvu na vykonávanie tejto činnosti s mestom v súlade s ust. § 39 ods. 7 zákona o odpadoch .

    b) Majitelia septikov a žúmp sú povinní zabezpečiť vývoz kalu výlučne prostredníctvom tejto organizácie.

    c) Informácie o týchto organizáciách eviduje Mestský úrad Krupina.

    ( 5 ) Každý majiteľ septika alebo žumpy je povinný po dobu 3 rokov viesť evidenciu a uschovávať doklady o zabezpečení vývozu kalu zo septika alebo žumpy oprávnenou osobou a o jeho bezpečnej likvidáciiácii na určenom mieste.

    Porušenie tejto povinnosti je priestupkom podľa ust. § 80 ods. 1 písm. b) zákona o odpadoch.

    III. ČASŤ
    SYSTÉM ZBERU DROBNÉHO STAVEBNÉHO ODPADU

    § 7
    Drobný stavebný odpad a jeho zložky


    VZN upravuje podrobnosti nakladania s nasledovnými zložkami stavebného odpadu :

    a) Odpad z podskupiny : Zemina, kamenivo a materiál z bagrovísk

    1. 17 05 04 Zemina a kamenivo neobsahujúca nebezpečné látky
    2. 17 05 06 Výkopová zemina neobsahujúca nebezpečné látky

    b) Odpad z podskupiny : Iné odpady zo stavieb a demolácií
    1. 17 09 04 Zmiešané odpady zo stavieb a demolácií neobsahujúce ortuť, PCB ani ostatné nebezpečné látky

    § 8
    Rozsah a spôsob triedenia


    Držitelia drobného stavebného odpadu a stavebného odpadu sú povinní odpad prednostne vytriediť na jednotlivé zložky ( podľa katalógu : kovy, drevo, sklo, plasty ) a tieto účelne zhodnotiť , alebo zlikvidovať v systéme separovaného zberu..

    § 9
    Zhromažďovanie, preprava a miesta na ukladanie a zneškodňovanie DSO a SO


    ( 1 ) Zvyšný zmiešaný drobný stavebný odpad v malých množstvách a objeme ( v rozsahu, ktorý neobmedzí systém zneškodňovania KO, nepoškodí alebo nepreťaží zberné nádoby... ) sú oprávnení jeho držitelia zneškodňovať v nádobách na zmiešaný KO, ktoré sú určené pre daného držiteľa odpadu .

    ( 2 ) Pokiaľ celkové množstvo alebo veľkosť jednotlivých zložiek DSO neumožňuje jeho zhromažďovanie spôsobom uvedeným v predchádzajúcom bode môžu jeho držitelia využiť na zneškodnenie systém likvidácie objemného odpadu podľa IV. časti tohoto VZN.

    ( 3 ) Držitelia DSO aSO sú povinní odpad zhromažďovať bezpečným spôsobom mimo verejného priestranstva alebo na verejnom priestranstve výlučne na základe súhlasu mesta s využitím verejného priestranstva, takým spôsobom, aby nedochádzalo k poškodzovaniu ŽP, nadmernému znečisťovaniu okolia a k ohrozovaniu bezpečnosti a zdravia ľudí.

    ( 4 ) Pokiaľ nie je možné zneškodňovať DSO a SO vyššie určeným spôsobom, sú povinní jeho držitelia zabezpečiť prepravu a jeho zneškodnenie na vlastné náklady, spôsobom a prostriedkami ustanovenými všeobecne záväznými právnymi predpismi. Zber, prepravu a zneškodňovanie DSO a SO môže vykonávať len organizácia poverená zberom v súlade s ust. § 39 ods. 7 zákona o odpadoch .

    ( 5 ) Iné nakladanie s DSO a SO sa zakazuje, najmä vhadzovať ho do zberných nádob určených pre iných účastníkov systému zberu KO ( nádoby pre bytové domy na verejne dostupných miestach a pod. ) alebo využívať ho na terénne úpravy a zásypy na PPF a LPF .

    IV. ČASŤ
    SYSTÉM ZBERU OBJEMNÉHO ODPADU

    § 10
    Zhromažďovanie, preprava a miesta na zneškodňovanie objemného odpadu


    ( 1 ) Zhromažďovanie a preprava objemného odpadu sa uskutočňuje najmenej 2x ročne ( § 39 ods.3 písm. b) zákona o odpadoch ) . Pre tento účel MsÚ zabezpečí u organizácie poverenej zberom umiestnenie veľkokapacitných kontajnerov na vhodných miestach v meste a harmonogram vývozu.

    ( 2 ) MsÚ zabezpečí informovanosť občanov v dostatočnom časovom predstihu o zbere objemného odpadu osobitným oznamom, pričom využije všetky možnosti informačného systému mesta ( na úradnej tabuli, v mestskom rozhlase, káblovej televízii, v miestnych novinách ... ).

    V informácii uvedie najmä termíny v ktorých budú veľkokapacitné kontajnery rozmiestnené, druh odpadu, pre ktorý sú určené a miesta rozmiestnenia v meste.

    V. ČASŤ
    ODPAD ZO ZÁHRADKÁRSKYCH OSÁD, LAZOV, REKREÁCIE A CHATOVÝCH OBLASTÍ

    § 11
    Zhromažďovanie, preprava a miesta pre zber odpadu


    ( 1 ) Zhromažďovanie KO v extraviláne mesta je zabezpečené u pôvodcov. Jeho odvoz jezabezpečený spravidla v miestach autobusových zastávok na priľahlých komunikáciách podľa rozhodnutia mesta najmenej 1x mesačne kontajnermi.

    ( 2 ) Vytriedené zložky KO sú zbierané donáškovým spôsobom .

    ( 3 ) Zakazuje sa do veľkokapacitných kontajnerov zhromažďovať nebezpečný odpad a odpad, ktorý nespĺňa charakter komunálneho odpadu, najmä ak obsahuje škodliviny.

    ( 4 ) V prípade zhromaždenia väčšieho množstva KO , poprípade ak sa jedná o biologický odpad je možné požiadať MsÚ o zabezpečenie jeho vývozu aj v období mimo bežného cyklu vývozu KO.

    ( 5 ) Na odľahlých lokalitách je komunálny odpad zbieraný do plastových vriec a vyvážaný v mesačných intervaloch.

    VI. ČASŤ
    SYSTÉM ZBERU NEBEZPEČNÝCH ODPADOV

    § 12


    Zmiešavať nebezpečný odpad s ostatným komunálnym odpadom je prísne zakázané. Každý pôvodca nebezpečného odpadu je povinný tento zhromažďovať a zneškodňovať ho v zmysle zákona o odpadoch , najmä podľa § 40 na vlastnú zodpovednosť a vlastné náklady. Zoznam organizácií a osôb, ktoré majú na nakladanie s nebezpečnými odpadmi oprávnenie je prístupný na MsÚ na odd. ŽP V a R a na Okresnom úrade v Krupine, odbor ŽP.

    Zber vytriedených zložiek KO ktoré sú nebezpečnými odpadmi podľa vopred zverejneného usmernenia zabezpečí mesto minimálne dva krát za rok na určených miestach a v stanovenom čase, v rámci systému separovaného zberu KO.

    VII. ČASŤ
    SYSTÉM ZBERU STARÝCH VOZIDIEL

    § 13
    Základné pojmy


    ( 1 ) Starým vozidlom je motorové vozidlo kategórie M1 a N1, ktoré jeho držiteľ chce dať vyradiť z evidencie vozidiel, alebo má byť vyradené, alebo bolo vyradené z evidencie vozidiel podľa osobitných predpisov. Starým vozidlom je aj motorové vozidlo kategórie M1 a N1, ktorého držiteľ nie je známy, ak je odstavené dlhšie ako 30 dní na ceste alebo verejnom priestranstve, alebo na inom priestranstve, ak je jeho odstránenie potrebné z hľadiska ochrany ŽP alebo zachovania estetického vzhľadu mesta, či osobitne chránenej časti prírody a krajiny.

    ( 2 ) Držiteľom starého vozidla je fyzická osoba alebo právnická osoba, u ktorej sa staré vozidlo nachádza.

    ( 3 ) Spracovateľom starých vozidiel je právnická osoba - podnikateľ alebo fyzická osoba – podnikateľ, ktorej ministerstvo udelilo autorizáciu na spracovanie starých vozidiel podľa § 8 ods. 3 písm. c) zákona o odpadoch.

    § 14
    Povinnosti držiteľa starého vozidla


    ( 1 ) Držiteľ starého vozidla je povinný zabezpečiť jeho odovzdanie na spracovanie držiteľovi autorizácie alebo hromadnému výrobcovi, prípadne dovozcovi.

    ( 2 ) Ak si držiteľ starého vozidla chce toto ponechať je povinný postupovať v zmysle § 51 ods. 3 zákona o odpadoch.

    § 15


    So starým vozidlom, ktorého vlastník alebo držiteľ nie je známy bude naložené v zmysle § 53 zákona o odpadoch .

    § 16


    Staré vozidlá nie je možné likvidovať v rámci systému nakladania s komunálnym odpadom.

    VIII. ČASŤ
    SPOLOČNÉ A ZÁVEREČNÉ USTAOVENIA

    § 17
    Využitie prostriedkov z predaja vytriedených zložiek KO


    Prostriedky získané predajom vytriedených zložiek KO , prípadne z recyklačného fondu sú sledované na osobitnom účte, pričom môžu byť použité iba so súhlasom mesta v oblasti separovaného zberu .

    § 18
    Sankcie


    Porušenie tohoto VZN je podľa okolností priestupkom podľa ust. § 45, 47,48 zák. č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení noviel, alebo v prípade právnickej osoby správnym deliktom podľa ust. § 13a zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení noviel, ak nejde o priestupok, prípadne správny delikt podľa iného zákona, najmä podľa ust. § 78 a § 80 zákona o odpadoch, alebo o trestný čin.

    § 19


    ( 1 ) Podrobnosti určovania miestneho poplatku za zber, prepravu a zneškodňovanie KO a DSO budú upravené vo VZN o miestnych poplatkoch v súlade s ust. čl. III zákona o odpadoch v náväznosti na ust. § 10d zákona o miestnych poplatkoch v znení noviel.

    ( 2 ) Povinnosti stanovené právnickým a fyzickým osobám kvalifikovaným ako pôvodcovia alebo držitelia odpadu ( pri evidencii, alebo inom nakladaní s odpadom ako je uvedené v tomto VZN ) sú upravené inými všeobecne záväznými predpismi.

    ( 3 ) V sporných otázkach a v podrobnostiach o uplatnení v tomto VZN rozhoduje primátor mesta.

    ( 4 ) Ustanovenia, ktoré ukladajú povinnosť triediť KO nadobúdajú účinnosť voči jednotlivým povinným subjektom dňom umiestnenia zberných nádob oznámeným mestom.
    ( 5 ) Informácie : MsÚ zabezpečí :

    a) podrobnú informovanosť o rozsahu triedenia a harmonograme vývozu v intraviláne a extraviláne mesta

    b) 1x ročne vyhodnotenie efektívnosti a úrovne triedenia KO, spôsobe ich zhodnotenia resp. zneškodnenia vrátane informácie o príjmoch z predaja vytriedených zložiek KO

    c) evidenciu organizácií poverených zberom, ktoré majú s mestom uzatvorenú zmluvu na zber prepravu a zneškodňovanie odpadov ( v súlade s ust. § 39 ods. 7 zákona o odpadoch .

    Aktuálnu informáciu zverejňuje najmenej 1x ročne obvyklým spôsobom na úradnej tabuli.

    § 20
    Zrušovacie ustanovenie


    Nadobudnutím účinnosti tohoto VZN sa ruší VZN č.5/2001 o odpadoch.

    § 22


    Toto VZN nadobudne účinnosť dňom 1.1.2005.

    V Krupine dňa: 15.12.2004

    Dátum vyvesenia: 16.12.2004

    Mgr. Ján Hambacher
    primátor mesta Krupina
    OkresKrupina
    RegiónHont
    KrajBanskobystrický
    Počet obyvateľov7 890
    Rozloha8 867 ha
    Nadmorská výška262 m n.m.
    Prvá písomná zmienka1 238
    PrimátorIng. Radoslav Vazan
    PSČ963 01
    KRUPINA Počasie Projekty mesta Krupina Projekty mesta Krupina podporené BBSK Projekty mesta Krupina podporené BBSK Zasadnutia MsZ online GISPLAN mesta Krupina Live kamera mesta Krupina Projekty s podporou Európskej únie

    Prostriedky zo štátneho rozpočtu na šport v rokoch 2019 - 2021: 200 000,-€

    Fond na podporu športu

    Audiovizuálny fond

    Naturpack organizácia zodpovednosti výrobcov

    © 2024. Posledná aktualizácia stránky: 18.4.2024, 14:23