E-mail: krupina@krupina.sk | Tel.: 045 55 50 311 | Vlajka na prepnutie od jazyka EN  Newsletter  RSS| Mapa stránok |  Úradná tabuľa | 
Mesto Krupina

Pietny akt kladenia vencov pri príležitosti 76. výročia ukončenia II. svetovej vojny

02 IMG_3915 7 5 2021 Krupina fotoML

V piatok 7. mája 2021 sme si pripomenuli 76. výročie konca najväčšej vojny v dejinách ľudstva. Pietny akt kladenia vencov sa uskutočnil v Parku Andreja Sládkoviča o 13.00 hodine pri Pamätníku obetiam I. a II. svetovej vojny. Po zaznení hýmn Ruskej federácie a Slovenskej republiky zástupca mesta, ďalej ruskej ambasády, ako aj zástupcovia Únie vojnových veteránov a SZPB položili k pamätníku vence a zapálili symbolické svetlá.

Prítomným sa prihovorili primátor mesta Ing. Radoslav Vazan a zástupca vojenského pridelenca obrany Veľvyslanectva Ruskej federácie na Slovensku Alexander Zadorozhny. Zástupca Únie vojnových veteránov pri príležitosti 76. výročia ukončenia 2. sv. vojny podplukovník v zálohe Ing. Mgr. Branislav Krajč odovzdal nadporučíkovi Romanovi Vištiakovi z Krupiny bronzovú medailu za službu mieru slobode a demokracii, a to za účasti ďalšieho člena Únie podpráporčíka Juraja Macka z Banskej Štiavnice a predsedu ZO SZPB v Krupine JUDr. Jána Mojžiša. Následne si zástupcovia mesta, veľvyslanectva a organizácií uctili obete z radov Červenej armády pri pamätníku na Svätotrojičnom námestí.

M. Lukáč

Priložené fotografie

HORE